www Redirect Checker

Arama motoru optimizasyonu

Yönlendirme Kontrolü


URL girinHakkında Yönlendirme Kontrolü

Yönlendirme Kontrolü Nedir?

 

www yönlendirme Kontrolü ile yapılan yönlendirmelerin aslında Arama Motoru için uyumlu olup olmadığı saniyeler içerisinde öğrenilebilir. Arama motoru için uygun olmayan bir yönlendirme yüzünden arama motoru trafiğinde problemler meydana gelebilir. Bu nedenle yönlendirme kontrolünün doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir.

 

Mevcut yönlendirme adresinizin aslında arama motoru için uygun olup olmadığını şu adımları izleyerek kontrol edebilirsiniz.

  • Web sayfanızın URL adresini yönlendirme aracı içerisindeki kutucuğa eksiksiz bir şekilde yazın. Ardından gönder butonuna tıklayın. Saniyeler sonrasında sitenin yönlendirme kontrolü hakkında detaylı bir rapor tablo halinde görüntülenecektir.

 Web sayfanızın sahip olduğu alan url adresi arama kutucuğuna yazıldığı zaman doğrudan alan adınızın olduğu web sitesine yönlendirilir.

Ancak arama motorları url yönlendirme şeklini takip edemiyorsa işte o zaman web sayfasının arama motorları içerisinde sıralamasında ciddi etkilenmeler meydana gelir.

Bu yüzden link yönlendirme araçları içerisinde de yer alan yönlendirme kontrolünü kullanarak Arama Motoru için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Analiz sonucunda durum ya iyi ya da kötü olarak iletilir. Hatalı yapılan yönlendirmeler için hiç trafik oluşmaması durumu da olumsuzluklar içerisinde yer aldığı için mutlaka link kontrol işlemlerinin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.