Online URL Encoder / Decoder

Arama motoru optimizasyonu

URL Kodlayıcı / Kod Çözücü

Kodlamak veya kodunu çözmek istediğiniz metni girin:Hakkında URL Kodlayıcı / Kod Çözücü

URL Kodlayıcı / Kod Çözücü Nedir?

 

URL kodlayıcı/kod çözücü aracı kullanarak herhangi bir url adresini kolay bir şekilde kodlayabilir ya da var olan kodlanmış url adresinin yazılımını düzeltebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu aracı url adresi dışındaki bir yazı için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu araç dünya üzerinde ortak dilde hazırlanmış olup, rahatlıkla kullanılabilmesi için url yazımı UTF-8 şeklinde kodlanmaktadır.

Url kodlayıcı aracı web tarayıcılarının bünyesinde yer alan adres çubuğundaki ASCII karakterini içerir. Bu nedenle bu araç içerisinde bu karakterleri içeren ya da karışma durumu olan yazıları kodlamak amacıyla kullanılır.

Url kod çözme aracı olan bu araç, içerisinde ASCII karakterini bulunduran ya da bulundurmayan ama karışma ihtimali bulunan şifrelerin çözülmesinde kullanılır.

url kodlayıcı/kod çözümü aracını kullanmak için yapılması için gerekli olan metin kutusu içerisinde kodlamak ya da kodunu çözmek istediğiniz metni tam bir şekilde yazıp ardından gönder butonuna basmaktır. Bu işlem bir dakikadan daha kısa bir süre içerisinde sonuç vermektedir.