Server Status Checker

Arama motoru optimizasyonu

Sunucu Durumu Sorgulama

En fazla 100 URL girin (Her URL ayrı satırda olmalıdır)Hakkında Sunucu Durumu Sorgulama

Sunucu Durumu Sorgulama Nedir?

 

Sunucu durumu sorgulama bir web sayfasının sunucusunun aktif mi yoksa pasif mi olduğunun tespitinde kullanılan güvenilir bir web sitesi aracıdır.

Web sitesi sahiplerinin kullandığı ve webmasterların da yakından takip ettiği bu durum sitenin güncelliğini koruyabilmesi için çok önemlidir.

Sunucu durumu sorgulama aracı kullanmak için yapılması gereken ise url adresinin kutucuk içerisine eksiksiz bir şekilde yazılması ve ardından gönder butonuna basılmasıdır. Sistem saniyeler içerisinde aynı ip üzerinde olan diğer siteler durumu ile çok sayıda bilgiyi tablo halinde gösterir.

Bu web aracı ile whois sorgulama işlemi ile hostingdeki siteler de listelenmektedir.

Site içerisinde yer alan sunucu durumu sorgulama aracı ile bir defada 100 tane web sayfasının whois nedir bilgilerine saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Sunucu öğrenme işlemine yarayan ve aynı class ip’de bulunan siteler hakkında da bilgi veren bu tablo ile site ve siteler hakkında aradığınız cevapları görüntüleyebilirsiniz.

Tablo halinde çıkan sunucu raporları için eğer ki web sayfası doğru çalışıyorsa sunucu durumu çevrimiçi görünecektir. Bu durum site ziyaretçilerinin internet sayfasını rahatça gezebileceklerini ifade eder. Aynı şekilde sonuç çevrimdışı ise sorunların düzeltilmesi gerekmektedir. Yoksa ziyaretçiler internet sayfasını görüntüleyemez.