Page Size Checker

Arama motoru optimizasyonu

Web Site Boyutu Ölçme Aracı


URL girinHakkında Web Site Boyutu Ölçme Aracı

Web Site Boyutu Ölçme Aracı Nedir?

 

Web site boyutu ölçme aracı, internet ziyaretçileri saniyeler içerisinde açılan siteleri tercih ederler. Bekleten ve ağır açılan sitelerden uzak dururlar. Bu nedenle bir sitenin ne kadar hızlı açıldığı tercih edilme oranını doğrudan etkilemektedir.

İnternet kullanıcıları gezdikleri sitelerden öncelikle kaliteli ve doğru bilgi beklemenin yanı sıra grafik ve videoların sorunsuz bir şekilde cevap vermesini de bekler. Ancak bu medya yüklemeleri sayfaların ağırlaşmasına ve hızında düşüşe sebep olur.

Web sitesi sayfa boyutu ölçmeyi sağlayan bu web sitesi inceleme aracı ile hızlı bir şekilde sitenin boyutunu öğrenip buna göre web sitesi görsel boyutları ya da web sitesi slider boyutları üzerinde düzenlemeye gidebilirsiniz.

Bir web sitesi sahibinin belirli aralıklarla web sitesi hata sorgulama işlemlerini ve web sitesi analizi ve raporlama işlemlerini yapması gerekmektedir. Sitenin hatasız ve hızlı ilerlemesi ziyaretçi sayısında düşüşün görülmesinin önüne geçer.

Başarılı web sayfası modeli olan wordpress web siteleri de zaman zaman wordpress sayfa boyutu düşürme uygulaması ile site boyutlarında küçülme gerçekleştirerek hızını arttırmaktadır.

Web sitesi boyutu ölçme aracı kullanmak için yapılması gereken yalnızca araç kutucuğuna url adresinin eksiksiz eklenmesi ve gönder butonuna basılmasıdır. Bu işlem saniyeler içerisinde sayfa raporu sunar.

Sitenizin arama motorlarında yükselmesinde site hızının etkisini dikkate alarak düzenlemeler gerçekleştirmeyi unutmayın.