Get Source Code of Webpage

Search Engine Optimization

Web Site Kaynak Kodu


Enter a URLAbout Web Site Kaynak Kodu

Web Site Kaynak Kodu Nedir?

 

Web Site Kaynak Kodu Başarılı bir şekilde hazırlanmış bir web sitesinin geri planında başarılı bir web sayfası kaynak kodu yer alır. Bu kod, tarayıcının ziyaretçiler için hızlı ve başarılı bir çalışma görmesini sağlar. Google başta olmak üzere arama motorları web sitesinin bir arama sorgusu esnasında kendi dizinlerinde nerede göstermesi gerektiğini hızlı ve doğru bir şekilde hesaplamak için bu koddan yararlanırlar.

Google dışındaki tarayıcılar üzerinde sayfa kaynak kodunun görüntülenmesi istendiğinde bir web sitesinin sahip olduğu kaynak kodu rahatlıkla görüntülenebilirken, bazı internet sayfaları bu özelliği devre dışı bıraktığından kaynak kodlarını görüntülemenize müsaade edilmez.

Web sayfası kaynak kodu görüntüleme aracı ise bir web sayfasının saniyeler içerisinde sahip olduğu web site kodlarının görüntülenmesini sağlar. Bu kaynak kodu görüntüleme işleminin yapılabilmesi için kodlarının incelenmek istendiği web sayfasının url adresinin tam bir şekilde yazılması ve artından gönder butonuna basılması gerekmektedir. Bundan sonra kısa süre içerisinde kaynak kodunun tamamı görüntülenebilir halde karşınıza gelecektir.

Bir web sitesinin html kod görüntüleme ile sayfa kaynağını düzenleme işlemlerinin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlar.

Kaynak kodu göstermeye yarayan araçlar kullanılarak sayfa kaynağı görüntülesite kodlarını indirme ya da mobil site kodları ulaşımı kolaylıkla elde edilebilmektedir.

Web sitelerinin sayfa kaynağını düzenleme mobil halinde ya da sayfa kaynağını düzenleme android işlemi de yine kaynak kodu görüntüleme araçları kullanılarak yapılabilmektedir.