Domain Age Checker

Search Engine Optimization

Domain Yaşı Sorgulama


Enter a URLAbout Domain Yaşı Sorgulama

Alan Adı Yaş Sorgulama Nedir?

 

Alan Adı Yaş Sorgulama aracı, mevcut olan domain sitesi için ne kadar süre önce oluşturulduğuyla ilgili bilgi veren önemli bir seo aracıdır. Hesaplama alan adının yayın hayatına girdiği tarih dikkate alınarak yapılır.

Bir alan adının kaç yaşında olduğunu öğrenmek için yapılması gereken işlem oldukça basittir. Site içerisinde yer alan seo araçlarından Alan Adı Yaş Sorgulama aracında yer alan kutucuğa öğrenmek istediğiniz alan adının tam adını eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra gönder butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz. Araç saniyeler içerisinde size alan adı yaşıyla ilgili detayları tablo içerisinde sunacaktır. Bunun yanı sıra bu arama ile alan adının oluşturulma tarihini, kullanılan tarihi ve güncelleme yapılan tarihi de tablo içerisinde bulabilirsiniz.

Bir sitenin ilk olarak hayata geçtiği tarihin baz alınarak yapıldığı sorgu işlemine domain sorgulama adı verilirken alan adının yayın hayatına başladığı gün ile sorgulamanın yapıldığı gün arasında kalan süre domain yaşı nedir sorusunun cevabıdır. 

Alan adı yaş sorgulama aracı birden fazla amaç için kullanılabilir. Örneğin; bir domain yatırımcısı satın alım işleminden önce almayı düşündüğü alan adının yaş sorgusunu yapabilir. Ya da reklam verilmek istenen siteyle alakalı araştırma yapılabilir.

Bir sitenin domain adı ile whois domain bilgilerinin mutlaka açık olması gerekir. Whois nedir sorusunun cevabı Google için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle domain sorgulama işlemi ya da diğer adıyla whois sorgulama işlemi mutlaka yapılmalıdır.