Domain into IP

Arama motoru optimizasyonu

Alan Adı Ters İP Denetleyicisi


URL girinHakkında Alan Adı Ters İP Denetleyicisi

Alan Adı Ters İP Denetleyicisi Nedir?

 

 Alan Adı Ters IP Denetleyicisi, paylaşımlı hosting kullanan web site sahipleri için oluşturulmuş önemli bir araçtır. Bu araç, IP adresinin hangi web sayfaları ile paylaşıldığını görüntülediği gibi aynı zamanda web sitenize zarar verebilecek bir içeriğin bulunup bulunmadığını da inceler.  

Alan adı ters ip denetlemesi yapmak için sitemizde yer alan alan adı ters ip denetleyicisi aracını kullanarak bu işlemi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Aracı kullanmak için yapmanız gereken yalnızda yazmak istediğiniz web sayfasının url adresini eksiksiz bir şekilde kutucuğa girmek ve gönder butonuna tıklamaktır. Sistem aramış olduğunuz sitenin ters ip kaydının olup olmadığı hakkında size aynı dakika içerisinde sonuç verecektir.

Giden posta sunucuları adına ptr kaydının olması yararlıdır. Bu, gönderici sunucu adına güvenilirlik katmakta ve karşı tarafın, mevcut IP adresinin ana makinesinin aslında kime ait olduğunun incelenmesini ve kontrol edilmesine olanak tanır. Bu işlem özellikle spam göndermek adına kullanan dolandırıcılık için dns kaydı oluşturma işlemi gerçekleştirmiş olan domainlere karşı mükemmel koruma sağlar. Bu sebeple yahoo, gmail başta olmak üzere büyük e-posta sağlayıcıları, ters DNS taraması gerçekleştirir.

Eğer ki dns hatasıyla size geri dönen e postalar bulunuyorsa mutlaka alan adı ters ip kontrolü yapmalısınız.