Get your Domain Hosting Checker

Arama motoru optimizasyonu

Alan Adı Hosting Sorgulama


URL girinHakkında Alan Adı Hosting Sorgulama

Alan Adı Hosting Sorgulama Nedir?

 

 Ücretsiz SEO Araçları içerisinde yer alan Alan Adı Hosting Sorgulama ya da whois domain sorgulama sayesinde aradığınız bir web sayfasının hangi hosting firması bünyesinde yer aldığını saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

Her bir alan adı kaydı aslında aşan adının sahibinin detaylı bilgilerinin yer aldığı whois bilgisi olup, domain nedir sorusunun da cevabıdır.

  • Alan Adı Hosting Sorgulama aracını kullanmak için yapılması gereken sadece hosting sorgusu yapılmak istenen web site URL adresinin eksiksiz bir şekilde arama kutucuğuna yazılması ardından da gönder butonuna tıklanması ile gerçekleşir. Bu araç birkaç saniye içerisinde aranmak istenen sitenin ait olduğu hosting sağlayıcısına ait bilgileri tabloda gösterdiği gibi sağlayıcının hosting IP adresini de tablo içerisinde göstermektedir.

Öncelikle bir sitenin internet üzerinde kullanılabilmesi için alan adına sahip olması gerekmektedir. Alan adları doğrudan satın alınamadığı için belli bir süre domain tescil işlemi gerçekleştirilerek o süre boyunca o alan adının kullanımı sizde olur.