Blacklist Lookup

Arama motoru optimizasyonu

Web Site Kara Liste Kontrolü


URL girinHakkında Web Site Kara Liste Kontrolü

Web Site Kara Liste Kontrolü Nedir?

 

Web site kara liste kontrolü için hazırlanmış bu aracı kullanarak web sitenizin ya da diğer bir deyişle IP adresinizin kara listeye girip girmediğini kontrol edebilirsiniz.

İp kara liste sorgulama imkânı sunan bu web aracı ile saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken web site kara liste kontrol aracı içerisine alan adınızı eksiksiz bir şekilde yazıp, ardından gönder butonuna tıklamak olacaktır.

Domain spam sorgulama işlemi bir web sitesinin doğru çalışması ve google arama motorlarında üst sıralarda yer alması için web sitesi kontrol işleminin başarılı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Site içerisinde mevcut olan hataların, web site hata sorgulama işleminin de yapılması, site içerisindeki hataların düzeltilebilmesi açısından çok önemlidir. Hata sayısının az olduğu ya da hiç olmadığı bir site doğru seo çalışmalar ile hızla yukarıya taşınabilir.

Mailde kara liste içerisinde olduğunuz bir web sayfanız varsa, mailiniz hedefteki servera iletildiği anda mail server adresi, sizin IP adresinizi DNSBL serverına göndererek bir güvenlik taraması gerçekleştirir. Bu arama sonucu olumlu çıkarsa eğer mailiniz hedef adrese ulaşır.

İyi ve sorunsuz bir şekilde çalışan ve arama motorları içerisinde yüksek sıralamalara sahip bir siteye sahip olmak için mutlaka kara liste kontrolü ve sitemap sorgulama işlemlerinin düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir.